C.BOWMAN mata silikonowa do koronek OPULENCE

  • Kod: CBOWMANOPULENCE
  • Producent: CLAIRE BOWMAN
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 149,00 zł
Silikonowa mata do samodzielnego tworzenia jadalnych zdobień mniejszych i większych słodkości. Wysokiej jakości elastyczną, silikonową matę charakteryzuje duża wytrzymałość i łatwość użytkowania. Na matę składają się różne i różnej wielkości koronkowe zdobienia (kokardki, motywy kwiatowe, ramki), które składamy w okazałą całość, czyniąc tort bądź ciastko/muffinę bardziej wykwintnymi.
Koronki są proste w obsłudze (używamy doń rozrobionej z wodą masy cukrowej, proszkowej specjalnie przeznaczonej do koronkowych mat). Powstałą masą szczelnie przy pomocy skrobki (packi/noża) wypełniamy formę, usuwając jej nadmiar. Tak wypełnioną formę pozostawiamy do "zastygnięcia" dłuższy czas (najlepiej noc) - to optymalnie zalecany czas. Po tym czasie delikatnie podważamy powstałą koronkę, następnie przewracamy całość wzorem do dołu i przy pomocy skrobki uwalniamy całość. Gdy zależy nam na szybszym efekcie można wypełnioną masę silikonową wstawić do nagrzanego do 30stopni piekarnika i tak suszyć do osiągnięcia zamierzonego efektu (obracając formę, od 30 do 50minut). W temperaturze pokojowej oraz wilgotności powietrza na poziomie 40% gotową koronkę uzykamy po upływie około 3 godzin po wypełnieniu masą maty.wielkość maty - 395mmx295mm

przykładowa wielkość pojedynczych gotowych odcisków - 40mmx55 (pojedyncza ramka z potrójnego ciągu ramek mniejszych), 53mmx73mm (pojedyncza ramka z potrójnego ciągu ramek większych), 75mmx70mm (ramka prostokątna), 75mmx55mm (ramka owalna), 20mmx25 i 25mmx25mm (kokardki)